Kaip įkrauti naują telefoną?
Taip lengviau: greitasis skaitymas
- Mitas, kad naują telefoną pirmus tris kartus būtina krauti 12 ar 24 valandas
- Gamintojo nustatyta baterijos talpa yra šiek tiek mažesnė nei nurodyta ant telefono dėžutės ar interneto svetainėje
- Baterijos stebėjimo programėlė „AccuBattery“ leidžia matyti telefono krovimo ciklų kiekį, baterijos temperatūrą bei pataria, kaip išsaugoti ilgai veikiančią bateriją
„Vis dar tenka girdėti, kad naują telefoną pirmus tris kartus būtina krauti 12 arba 24 valandas. Vis dėlto tai – netiesa. Anksčiau telefono baterijoms gaminti buvo naudojamas nikelis. Tuo metu naujos baterijos gaminamos iš ličio ir joms toks ilgas krovimas gali netgi pakenkti. Pavyzdžiui, dėl per ilgo krovimo baterija gali daug greičiau nusidėvėti. Tad vos įsigijus telefoną iškart galite pradėti juo naudotis ir jokių papildomų veiskmų nereikia daryti“, – sako „Bitės Profas“ Andrius Archangelskis.
Kaip teisingai prižiūrėti „Android“ telefono bateriją?
Norint turėti telefone vertingą baterijos sveikatingumo stebėjimo programėlę, rekomenduojama pasikliauti „AccuBattery“ („Android“). Ji leidžia matyti savo telefono krovimo ciklų kiekį, baterijos temperatūrą bei pataria, kaip tikslingiau naudoti telefoną norint kuo ilgiau išsaugoti ilgai veikiančią bateriją.
Atvėrę programėlę, perbraukite pirštu per ekraną iš dešinės į kairę, kol pamatysite apačioje esančioje nuotraukoje matomą vaizdą. Tuomet spustelėkite varnelę.
„Programėlėje matysite prognozuojamą baterijos laikymo laiką iki kito krovimo. Norėdami sužinoti, kiek procentų baterijos liko, spustelėkite ekrano apačioje esančią parinktį „Įkrovimas“ (angl. Charging). Čia, reguliuojant mėlyną slankiklį, galite nustatyti, kad į savo telefoną gautumėte pranešimą, kai krovimas pasieks nustatytą ribą“, – aiškina „Bitės“ išmaniųjų įrenginių ekspertas.
Šis sprendimas itin patogus, nes, telefonų baterijoms „sveikiausia“ riba yra tarp 20 ir 80 proc. O jei tiksliau, tai rekomenduojama pradėti krauti telefoną, kai lieka ne mažiau nei 20 proc. baterijos ir krauti jį iki ne daugiau nei 80 proc. Taip ji mažiausiai „dėvėsis“. Todėl sulaukę pranešimo apie baterijos įkrovimą 80 proc., galėsime nustoti krauti telefoną.
Programėlės ekrano apačioje taip pat rasite informaciją apie gamintojo nustatytą baterijos talpą (angl. Design capacity) ir apskaičiuotą dabartinę talpą (angl. Estimated capacity) ir laikui bėgant galėsite stebėti pokyčius, o prireikus, imtis keisti savo įpročius.
„Atminkite, kad gamintojo nustatyta baterijos talpa yra šiek tiek mažesnė nei nurodyta ant telefono dėžutės ar interneto svetainėje. Taip yra todėl, kad tai – tipinė baterijos talpa, kurią gamintojai dažniausiai suapvalina iki didesnio skaičiaus. Apskaičiuota dabartinė baterijos talpa bus parodyta programėlėje, kai telefoną įkrausite bent 5 proc.“, – sako A. Archangelskis.
Kaip teisingai prižiūrėti „iPhone“ telefono bateriją?
Kiekvieną kartą įkrovus telefoną, jo baterija vis dėvisi. Tam, kad sužinotumėte „iPhone“ telefono baterijos talpą, likusią po nusidėvėjimo, iš pradžių atverkite telefono nustatymus.
Spustelėkite „Baterija“ (angl. Battery) ir „Baterijos sveikata“ (angl. Batery Health).
„Čia pamatysite likusią baterijos talpą (angl. Maximum Capacity). Atkreipkite dėmesį į užrašą „Peak Performance Capability“. Jis reiškia, kad telefonas vis dar gali veikti visu pajėgumu. O jei vietoj šio užrašo matote kitokį, vadinasi, jūsų baterija – labai nusidėvėjusi. Tą greičiausiai jau buvote pastebėję, nes nusidėvėjus baterijai, telefonas ima veikti lėčiau ir daug greičiau išsikrauna“, – pasakoja „Bitės Profas“.
Daugiau sužinoti apie tai, kaip pailginti telefono baterijos veikimą, galite skaitydami šį „Bitės Profų“ straipsnį.